WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Jak správně uchovat královský mok? Řešení je vinotéka ASKO

Víno už dozrálo a nová úroda se pomalu dostává do lahví. A s ní i další příběh o půdě, slunci, vláze a lidech, kteří královskému moku zasvětili svůj život. Jenže tím příběh vína nekončí. Je třeba víno správně uložit, aby mohlo dozrát a před podáváním víno správně vychladit. Až přijde jeho čas, potěší vaše smysly lahodnou chutí, dokonalou vůní i barvou. Víno je totiž živý organismus. A i když je v lahvi, žádá si své.

Jak správně uchovat královský mok? Řešení je vinotéka ASKO

Pro víno je ideální tmavý prostor bez přístupu slunečních paprsků a UV záření se stálou teplotou a stálou vlhkostí kolem 70 %. Při nižší vlhkosti se korkové uzávěry vysušují, smršťují se a víno začne degradovat. Při vyšší vlhkosti hrozí šíření plísní.

Víno nesnáší otřesy. Víno potřebuje klid, aby mohlo vyzrát a rozvinout se. A také si žádá čistý vzduch bez jakýchkoliv cizorodých pachů, který by snadno pronikl korkovými uzávěry a víno znehodnotil.

Přesně takové poměry panují ve starých zděných vinných sklepích, které najdete pod šlechtickými sídly, ve vinařských oblastech a zemích, kde je víno neodmyslitelnou součástí kultury a tisícileté tradice.

Vinotéka ASKO

Pokud máte k vínu vztah a chcete mu dopřát čas a náležitou péči, aby mohlo vyzrát i bez vinného sklípku, vyplatí se pořídit si domácí vinotéku. Jestli máte ve své sbírce vína cenná, nebo dokonce vína s parametry vína investičního, měla by to být vinotéka skutečně výjimečná: třízónová skříňová vinotéka ASKO WCN311942G pro ukládání, archivaci i podávání vín. A k ruce pod kuchyňskou linku můžete umístit menší dvouzónovou vinotéku, která se postará o ideální prostředí pro správně vychlazená mladá bílá a červená vína. Spotřebiče ASKO si můžete prohlédnout v designovém showroomu v Praze a nově i v Bratislavě.

Jak správně uchovat královský mok? Řešení je vinotéka ASKO

Vinotéka ASKO WCN311942G s wifi poskytuje ideální prostředí pro skladování, zrání a podávání až 190 lahví vína ve třech oddělených, samostatně ovladatelných teplotních zónách. Každá z nich má dokonalou regulaci teploty, vlhkosti, zajišťuje rovnoměrné proudění vzduchu bez jakéhokoliv chvění i ochranu proti pachům a UV záření. Inteligentní vinotéka s integrovanou wifi jde nejen pohodlně ovládat přes mobil, ale je díky mobilní aplikaci Vivino propojena s rozsáhlou databází informací o víně a tak funguje jako virtuální someliér i archivář. Část vinotéky určená k podávání má barevně nastavitelný systém osvětlení pro vytvoření té správné atmosféry při degustaci. Z řemeslně dokonalých dřevěných polic s teleskopickými pojezdy cítíte dotyk lidských rukou, pokročilá technologie se pak postará o vše ostatní. Vinotéka se pyšní nejprestižnějším oceněním za design iF GOLD AWARD, stojí 169 990 Kč.

Podstavná vinotéka ASKO WCN25842G s wifi se dá umístit pod pracovní desku, abyste měli lahodný mok vždycky po ruce. Má dvě teplotní zóny – pro uchovávání vína a podávání červeného nebo bílého vína v optimálních podmínkách. Pomocí aplikace ASKO můžete naskenovat etiketu, získat data z databáze Vivino a přidat je do digitálního inventáře svých vín. Vnitřní osvětlení jde upravit podle osobních preferencí a okolního osvětlení. Dvířka lze otevřít pomocí mechanismu push2open, a proto mohou být ponechána zcela plochá a bez úchytky pro dokonalý soulad s moderním designem kuchyně. Vinotéka získala nejprestižnější s ocenění za design iF Design Award, stojí 74 990 Kč.

Jak správně uchovat královský mok? Řešení je vinotéka ASKO

Comfort Program

Luxusní spotřebiče ASKO se dají pořídit u vybraných prodejců nebo v designovém showroomu ASKO v Praze a v Bratislavě jako součást prémiové služby Comfort Program. Tato služba zahrnuje nadstandardní odborné poradenství při výběru i používání spotřebičů, každodenní asistenci při řešení nečekaných situací i 7letou záruku na všechny spotřebiče. Přináší zákazníkům ten nejvyšší možný komfort a je výhodná mj. i při pronajímání luxusních nemovitostí. V neposlední řadě se zákazníci stávají členem ASKO rodiny a značka ASKO na ně myslí i po zakoupení spotřebičů prostřednictvím pozvání na eventy, zážitkové večery, společné aktivity či informace o produktech.

Další informace na: cz.asko.com

Zdroj foto: ASKO