WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Pro zážitek z vaření za hranicí komfortu a dokonalosti: ASKkinO Celsius°Coog™

Skandinávská značka prémiových spotřebičů ASKO představuje ucelený koncept Celsius°Cooking™, který posouvá vaření na zcela novou úroveň. Chytrá indukční deska bezdrátově komunikuje s originálním příslušenstvím Celsius°Cooking™ – hrncem a pánví s teplotními čidly i teplotní sondou a sama řídí naprosto precizně teplotu i čas vaření pro výsledky hodné těch nejlepších šéfkuchařů. Varná deska s komfortní šířkou 83 cm dokonce skrývá i výsuvný odsavač ASKO Elevate, který svůj výkon sám dokonale přizpůsobí párám provázejícím momentální vaření, aby jinak zůstal decentně ukrytý. Vše můžete řídit pomocí jednoduchého uživatelského rozhraní nebo prostřednictvím aplikace, která vás bude inspirovat a povede vás přípravou pokrmů krok za krokem. Systém Celsius°Cooking™ stejně jako varná deska s integrovanou digestoří získaly nejprestižnější ocenění iF Design Award.

Zatímco při běžném vaření musíte neustále hlídat, zda je úroveň teploty ideální – s konceptem Celsius°Cooking™ a novým systémem regulace teploty se můžete spolehnout na to, že budete mít teplotu přesně pod kontrolou. Stále vaříte sami, ale nyní s novou úrovní podpory. Výsledkem je skvělý zážitek z vaření,“ říká Vincent Hofstee, manažer designu kuchyňských spotřebičů ASKO.

Varné desky ASKO Celsius°Cooking™ jsou navrženy tak, aby nabídly nekonečné kulinářské možnosti i zážitek z interaktivního vaření, a aby přitom zapadly do široké škály stylů a velikostí kuchyňských linek. V nabídce jsou v několika velikostech s různým počtem varných zón. Varná deska s šířkou 83 cm skrývá i integrovaný odsavač par ASKO Elevate, abyste si mohli užívat čistý vzduch i výhody volného výhledu.

Pro ještě větší univerzálnost se varné desky vyrábějí ve dvou provedeních: z lesklého černého skla, které se hodí do bílých nebo tradičnějších kuchyní, a také v matné břidlicově černé, která se bezchybně začlení do minimalistických kuchyňských prostor. Všechny jsou nejen funkčně dokonalé a krásné, ale také odolné – kvalitní materiály a odolné komponenty, použité na jejich výrobu, zaručují dlouhou životnost.

Indukce nejvyšší kvality

Nové indukční varné desky nabízejí vše, co potřebujete pro přípravu lahodných pokrmů z kuchyní celého světa, ať už patříte ke zkušeným kuchařům nebo s vařením teprve začínáte.

Jsou mimo jiné vybaveny integrovanými programy Celsius°Cooking™ pro rychlý ohřev a smažení, rychlý var a vaření ve vodě nebo pomalé vaření metodou Sous-vide v chytrém nádobí Celsius°Cooking™.

Program PLUS menu pak nabízí poloautomatické programy s originálním příslušenstvím ASKO i s dalším nádobím vhodným pro indukční vaření. Vedle přesného smažení, udržování tepla a ohřívání si budete moci užít i zážitkové grilování na varné ploše rozšířené pomocí funkce Auto Bridge na originální grilovací desce nebo teppan yaki přímo před zraky svých hostů.

Každá varná zóna má své vlastní ovládání se 12 úrovněmi výkonu, funkcí Boost pro rychlé dosažení varu, samostatným časovým odpočítáváním a minutkou. Abyste měli rychlou vizuální kontrolu nad probíhajícími činnostmi i bez podporovaného vaření, kruhový ovladač na dotykovém displeji varné desky zobrazuje graficky i číselně úroveň ohřevu.

Hob to Hood

Varná deska ASKO Celsius°Cooking™ s komfortní šířkou 83 cm skrývá i výsuvný odsavač par ASKO Elevate fungující na principu sestupných vzdušných proudů a unikátní věže: odsávací povrch se tak dokáže lépe přiblížit nádobí a párám, které momentální vaření provázejí. Odsavač se sám zapne, když začnete vařit a také je schopen sledovat, co se děje na varné desce, a podle toho přizpůsobit svůj výkon.

Integrovaný odsavač par nebrání pohybu po kuchyni a nabízí výhled bez jakýchkoliv rušivých momentů. Když vaření ukončíte, je odsavač zcela ukrytý ve varné desce. Kuchyně bez viditelné digestoře tak působí jako čisté malířské plátno, kde je možné cokoliv.

Originální příslušenství

Součástí systému Celsius°Cooking™ je i unikátní příslušenství – hrnec šéfkuchaře a pánev s teplotními čidly lze bezdrátově spojit přes Bluetooth s chytrou varnou deskou se senzory. Pro přesnou přípravu masa nebo omáček je možné využít i originální teplotní sondu a tak kulinářské možnosti ještě rozšířit.

Systém umožňuje naprosto precizní vaření podle přesně řízené teploty, intenzity i doby varu. Už nehrozí rozvařené pokrmy, v nichž se ztratily důležité nutriční složky, vitaminy a enzymy. Ani připálené pokrmy, které by mohly stejně jako ty rozvařené negativně ovlivnit nejen chuť, ale i zdraví vás i vašich blízkých.

Součástí konceptu Celsius°Cooking™ jsou také recepty s průvodcem, který vám nabídne celou řadu inspirativních pokrmů z celého světa, abyste zpestřili svůj kuchařský repertoár. K dispozici je i doprovodná webová stránka Celsius°Cooking™ (recepty.celsiuscooking.com/cz), na které najdete rozsáhlou sbírku originálních receptů vytvořených speciálně pro vaření s přesnou teplotou.

Recepty mají podobu krátkých videí, které i méně zkušené kuchaře bezpečně provedou procesem vaření po jednotlivých krocích. Díky systému Celsius°Cooking™ a přesnému měření teploty budete vědět, kdy otáčet, obracet nebo přidávat ingredience. Recepty jsou zábavné, plné originálních nápadů a představují skvělý způsob, jak vařit zdravě, vyzkoušet nové ingredience a povýšit vaření na nevšední zážitek.

Pocta přesnosti

Systém Celsius°Cooking™ nese jméno slavného astronoma a fyzika. Anders Celsius toho za svůj krátký život dokázal opravdu hodně. Ve svých 24 letech byl jmenován tajemníkem na univerzitě Royal Society of Sciences v Uppsale. O několik let později se stal členem expedice, která potvrdila přesný tvar planety a prokázala, že není dokonalou koulí, ale má mírně zploštělé póly. V roce 1742 Celsius předložil Královské švédské akademii věd svůj popis teploměru. Doprovodnou stupnici měření od 0 do 100 založil na teplotě bodu varu vody a teplotě tání ledu.

Stejně jako mnoho jiných Celsiových prací je i jeho teplotní stupnice o přesnosti. Je zaměřena na detaily a umožňuje nám pochopit malé, postupné kroky, které leží mezi extrémy. Anders Celsius nám dal stupně, s nimiž můžete pomocí jedinečného systému ASKO Celsius°Cooking™ dosáhnout dokonalosti.

Produktový tip:

Varná deska ASKO Celsius°Cooking™ s integrovaným odsavačem par ASKO Elevate

Chytrá indukční varná deska ASKO Celsius°Cooking™ HIHD854GFse šířkou 83 cm skrývá i zabudovaný odsavač par ASKO Elevate™, který funguje na principu sestupných vzdušných proudů a unikátní věže – odsávací povrch se tak dokáže lépe přiblížit hrncům a párám, které momentální vaření provázejí. Výsledkem je skvěle pročištěný vzduch, přitom je ale chod odsavače velmi tichý. Varná deska v mimořádně atraktivním provedení z matného břidlicově černého tvrzeného skla má také technologii Celsius°Cooking™ pro automatické vaření s přesnou teplotou – nadchne intuitivním uživatelským rozhraním i harmonickou součinností s nádobím s teplotními čidly, sondou a aplikací. Komponenty spolu komunikují bezdrátově, aby přesně řídily teplotu i čas a otevřely nové cesty k chutným a zdravým pokrmům i vzrušujícím kulinářským dobrodružstvím. Kuchyně bez digestoře, která by poutala pozornost na stěně nebo stropu, tak otevírá nové perspektivy bez rušivých prvků a působí čistě. Deska s integrovaným odsavačem stojí 74 990 Kč.

Varnou desku lze doplnit i o originální příslušenství ASKO: pečicí pánev Celsius Cooking o průměru 28 cm (5 990 Kč), hrnec šéfkuchaře Celsius Cooking o průměru 28 cm s poklicí (8 990 Kč) a teplotní sonda Celsius Cooking (3490 Kč).

Comfort Program

Luxusní spotřebiče ASKO se dají pořídit u vybraných prodejců nebo v designovém showroomu ASKO v Praze a v Bratislavě jako součást prémiové služby Comfort Program. Tato služba zahrnuje nadstandardní odborné poradenství při výběru i používání spotřebičů, každodenní asistenci při řešení nečekaných situací i 7letou záruku na všechny spotřebiče. Přináší zákazníkům ten nejvyšší možný komfort a je výhodná mj. i při pronajímání luxusních nemovitostí. V neposlední řadě se zákazníci stávají členem ASKO rodiny a značka ASKO na ně myslí i po zakoupení spotřebičů prostřednictvím pozvání na eventy, zážitkové večery, společné aktivity či informace o produktech.

Další informace naleznete na cz.asko.com.

Zdroj foto: ASKO