WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

6 kroků ke zdravým zádům dítěte

Množství učebnic a sešitů, které nosí naše děti do školy vzrůstá a je důležité zaměřit se na zdravá záda dětí. Rozhodně jej neposílejte do školy s obyčejným batohem nebo například s šitým látkovým vakem. Investujte do kvalitního batohu, který podpoří zdraví dítěte.

1) Batoh pro zdravá záda

Batoh vybírejte nejen podle vzhledu, ale také myslete na to, co můžete udělat pro své zdraví. Vyberte batoh, který je měkce polstrovaný a má ergonomicky tvarovaný zádový systém. Myslete na množství učebnic a knih, které děti nosí do školy a věřte, že správně vybraný batoh jim pomůže tuto zátěž správně rozložit.

2) Široké popruhy

Při výběru batohu věnujte pozornost také šířce popruhů. V tomto případě platí, čím širší, tím pohodlnější. Ideální je však šířka popruhů kolem 4,5 cm. Batoh s širokými popruhy se lépe nosí, obsah se rozloží tak, aby vás batoh neomezoval ani při běhu, případně outdoorových aktivitách, u školních batohů jsou široké popruhy pro děti nejvhodnější.

3) Chytré rozložení věcí

Zdravý batoh oceníte i jako prevenci proti bolesti zad. Děti do školy nosí učebnice, knihy, školní pomůcky, mnohdy také pití, svačinu, tělocvik nebo obuv. Správně vybraný batoh vám zaručí komfort při nošení a rozložení obsahu tak, aby děti nebolela záda.

4) Potřebné polstrování

U školních batohů oceníte i polstrování, kdy vás batoh na zádech nebude tlačit a nijak omezovat. Výhodou zdravých batohů jsou outdoorové vlastnosti, perfektní odvětrání zad a také polstrovaný bederní pás. Ten dokáže odlehčit zátěž na záda dítěte až o 50%.

5) Ergonomické výhody

Kvalitní zpracování batohu a promyšlená ergonomie zaručují pohodlné nošení a podporu zdraví dítěte. Ergonomickými výhodami je navržení zdravého batohu podle tří principů. Prvním je umožnění dítěti, aby se mohlo i s batohem volně hýbat. Druhým je pak rozložení hmotnosti obsahu. Třetí ergonomický princip se zajímá o individuální potřeby dítěte. Proto je možno upravit batoh na různé výšky dětí.

6) Investice do zdraví

Pokud chcete, aby mělo vaše dítě zdravá záda, i když do školy nosí opravdu velké množství školních pomůcek, tak investujte do kvality a ověřeného batohu. Zvolit si můžete školní batohy Beckmann, které slibují právě tyto zmíněné výhody.

Zdroj foto: Zdravybatoh.cz