WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Letní lakování v šesti krocích. Které barvy letos musíte mít?

Blížící se léto doslova vybízí k experimentování s barvami nejen na oblečení. Pokud jste milovnicí barevných nehtů, inspirujte se radami pro jejich dokonalý vzhled. Protože péče nehty je stejně důležitá jako péče o ruce či pleť obličeje. Jaké barvy jsou letos trendy a jak nehty dokonale nalakovat?

# Olejíček není luxus

Olejíček, který si každý den vmasírujete do nehtového lůžka, je nezbytnost. Vyhnete se tak nepříjemným a nevzhledným záděrkám okolo nehtového lůžka.

# Leštěte

Ať už nehty lakujete či nikoliv, vybavte se leštičkou na nehty. Vyhlazený povrch nehtu působí upraveně a lak se na něj lépe nanáší.

# Vrstvení je nutnost

Lakování nehtů by mělo vždy začínat podkladovým lakem (tzv. base coat). Proč? Vaší manikúře zajistí delší trvání. Po zaschnutí aplikujte dvě vrstvy barvy. V posledním kroku aplikujte svrchní lak (tzv. top coat), který barvu zafixuje, zajistí lesk a brání loupání.

# Pečujte komplexně

Tak jako pečujete o pleť obličeje, dopřejte pravidelný peeling či masku i vašim rukám. Kromě krémů můžete vyzkoušet i přípravky k exfoliaci nehtových lůžek.

# Dejte nehtům pauzu

Čas od času je dobré nechat nehty od laku oddechnout. Zejména, když se po odstranění laku lámou nebo mají nažloutlý odstín. Pokud nechcete nechat nehty „nahé“, volte regenerační či zpevňující laky.

# Zbavte se zlozvyků

Sedíte na poradě a odlupuje se vám lak? Odolejte pokušení a vydržte. Lak odstraňujte výhradně odlakovačem. Jeho stržením poškozujete celý nehet, který bude oslabený a křehký.

Trendy na rukou

Toužíte po barevné manikúře či pedikúře? Vyberte si z limitované kolekce letních laků Marionnaud My Nails. Odstíny jsou lákavé a budou vás bavit. Například právě oranžová či odstíny růžové jsou na světových módních molech považovány za barvy pro sezónu jaro/léto 2020. Tak proč je nemít i na nehtech.

Nová letní kolekce laků je vybavena pohodlným, širokým a ultra jemným štětcem. Nehty tak jednoduše nalakujete ve dvou tazích.

Kosmetiku na letní lakování i péči o nehty je možné objednat z pohodlí domova na e-shopu www.marionnaud.cz.