WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Máme pro vás recept, jak vybrat ten pravý sporák

Možná váš sporák už není to, co býval a poohlížíte se po novém. Dobré je, že sporák jde snadno vyměnit za stejně široký metodou kus za kus. Možná ale nevíte, že možnosti dnešních sporáků jsou už opravdu někde úplně jinde – vyplatí se proto si volbu dobře rozmyslet.

Varné desky mohou nabídnout větší varnou plochou

Nejúčinnější, nejúspornější a nejbezpečnější jsou indukční varné desky – pokud máte možnost třífázového přívodu, vyplatí se pořídit si sporák s touto deskou. Díky funkci ConnectZone budete moct propojit dvě plotýnky umístěné za sebou vlevo do jedné velké, abyste mohli vařit i ve velkých oválných nebo obdélníkových nádobách. Vařit ve větších hrncích budete moct i na sporácích se sklokeramickou deskou – podle modelu mohou mít dvojité nebo oválné varné zóny. Komfortní varnou plochu ale nabízejí i sporáky s plynovou varnou deskou – díky tom, že je ovládání v knoflících na předním panelu, je vzdálenost mezi hořáky větší a vy tak budete mít dostatek prostoru pro vaření.

Máme pro vás recept, jak vybrat ten pravý sporák

Moderní trouby mohou mít až o 30 % větší objem

Ke špičce na trhu patří nová generace sporáků MORA s inovovanými multifunkčními elektrickými troubami s extra velkým objemem až 74 l u 60cm sporáků a rekordními 70 l u 50cm modelů. To je skutečně hodně a v troubě tak upečete klidně i sváteční husu nebo můžete připravovat několikachodové menu ve více plechách najednou a ušetřit spoustu času i energie. Trouby jsou navíc vybavené skvělými funkcemi pro začátečníky i velmi zkušené kuchaře. Mnohým otevřou úplně nové cesty k moderním a zdravějším způsobům přípravy chutných pokrmů.

Trouby mají plynulé nastavení teploty s přesností na jeden stupeň, a to v naprosto mimořádném rozsahu od 50 °C do 275 °C. Mají i celou řadu automatických programů včetně speciálního programu pro přípravu pizzy, umožňují i zdravé horkovzdušné fritování bez tuku a nabízejí také možnost připařování. Stačí do mělkého plechu umístěného na spodní úrovni nalít 2 dcl vody a spustit program Extra pára se specifickým algoritmem pulzního ohřevu,“ říká Jana Neuszerová, odbornice značky MORA.

Spoustu času a energie můžete ušetřit s další novinkou, kterou je rozmrazování nebo pečení zmražených pokrmů a polotovarů, které jste právě vyndali z mrazničky – a to bez předehřívání trouby. Tuto funkci nabízejí jen sporáky MORA. Vynikají i velkým průzorem ve dvířkách a účinným osvětlením pro dokonalý přehled o pečení, aniž byste museli zbytečně otvírat dvířka a plýtvat energií. Pro větší komfort jsou navíc dvířka vybavená speciální mechanikou, aby šla tiše a jemně zavírat. Spoustu práce ušetří programy pro automatické čištění vnitřního prostoru – například ekologické čištěním EcoClean pomocí páry nebo katalytický kryt ventilátoru.

Máme pro vás recept, jak vybrat ten pravý sporák

Tip: Pokud se poohlížíte po úsporném a funkcemi nabitém sporáku s šířkou 50 cm, zvažte sporák MORA I 8688 BX s indukční deskou a multifunkční troubou s extra velkým objemem 70 l. Varná deska se ovládá dotykově a umožňuje spojit dvě levé samostatné varné zóny do jedné velké, abyste mohli vařit i ve velkých nádobách. Trouba je vybavená 11 pečicími programy včetně dvou parních a teplotním rozsahem 50-275 °C, takže v ní snadno vykouzlíte například výbornou pizzu nebo pomalu upečete pečínku. Skvělá je i možnost zdravého horkovzdušného fritování s minimem tuku nebo unikátní program pro přípravu mražených jídel bez předehřívání trouby. V případě potřeby se trouba předehřeje na 200 ?C za rekordních méně než 5 minut. Ve spodní části sporáku je praktický úložný prostor pro příslušenství v podobě roštu, mělkého plechu a XXL pekáče o objemu 8 l. Perfektní vyčištění vnitřního prostoru po každém pečení zajistí funkce EcoClean. Sporák stojí 14 990 Kč.

www.mora.cz

MORA PLNÁ ŽIVOTA

MORA a příjemné chvíle s rodinou u dobrého jídla patří dohromady už bezmála dvě stě let. I pro letošní rok je připraven dárek – všichni, kdo si koupí jakoukoliv vestavnou troubu MORA, dostanou navíc 6 kg mouky. Mohou tak v nové troubě rovnou připravit spoustu dobrot pro své blízké. A k indukční varné desce z řady VDIT získají kvalitní nerezovou pánev zdarma. Více o akcích na www.mora.cz v sekci „Promo Akce“.

Zdroj foto: MORA