WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

9 výhod pěnových matrací a jak zvolit správný rozměr matrace

Vybíráte si novou matraci do své ložnice a přemýšlíte nad tím, jakou cestou se vydat? Pro snadnější rozhodování vám přinášíme hned 9 výhod pěnových verzí, společně s tipy, proč se nevyplatí podcenit volbu správného rozměru.

9 výhod pěnových matrací a jak zvolit správný rozměr matrace

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

1. Široká možnost výběru

Mezi pěnové verze řadíme matrace z paměťové pěny, studené pěny, bio pěny a PUR pěny. Každá matrace je trochu jiná a liší se ve svých vlastnostech, ale všechny mají společné to, že poskytují naprosté pohodlí. Když si nejste jisti tím, jak vybrat matraci, stačí se zaměřit na výhody jednotlivých typů.

2. Měkká, tvrdá či střední tuhost? Vyberte si podle sebe

Kvalitní matrace vyrobené z pěny mají tu výhodu, že se prodávají ve všech typech tuhosti. Ať už hledáte měkkou, tvrdou nebo středně tuhou, najdete ji v nabídce pěnových matrací.

3. Pěnové matrace se vám zcela přizpůsobí

Luxusní matrace z paměťové pěny se zcela přizpůsobí tvaru vašeho těla, protože se na ni rovnoměrně rozloží celá vaše váha a veškeré napětí z vašeho těla přirozeně vymizí.

4. Pohodlí na prvním místě

Mezi další výhody paměťové pěny, ale i pěnových matrací obecně, patří to, že jsou pohodlné. Stačí si zvolit tuhost podle polohy, ve které usínáte a užít si ničím nerušený celonoční spánek. Pohodlná matrace vás totiž nebude nikde tlačit.

5. Spěte jako princezna na hrášku

Pamatujete si na pohádku o princezně, které spala na hrášku? Hrášek si pod matraci nedávejte, ale výškou matrace se rozhodně inspirujte. Vysoké matrace jsou zárukou pohodlí a minimální výška pro dospělého jedince je 15 centimetrů.

9 výhod pěnových matrací a jak zvolit správný rozměr matrace

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

6. Rozměr podle vašich potřeb

Aby vám při spaní netrčely nohy z postele a při překulení na druhý bok jste nespadli na zem, dobře zvažte, jak velkou matraci potřebujete. V nabídce jsou také atypické matrace, jež ocení jedinci, kteří jsou vyššího vzrůstu, ale i ti, kteří mají rádi během spánku dostatek prostoru okolo sebe. Základní pravidla při výběru jsou následující:

  • Musí být minimálně o 20 centimetrů delší než spáč.
  • Musí být zcela kompatibilní s roštem.

7. Investice do matrace se vám vyplatí

Finance, které investujete do kvalitní matrace, jsou investicí do vašeho zdraví. Kvalita spánku je totiž pro život zcela nepostradatelná. Jakmile si povšimnete toho, že životnost matrace se naplnila, neváhejte s její výměnou.

8. Pěnové matrace vám uleví od bolesti zad i kloubů

Trápí vás bolesti zad a kloubů? Mezi zdravotní výhody paměťové pěny patří to, že snižuje riziko proleženin, má blahodárný efekt na krevní oběh a také snižuje riziko vzniku bolesti zad a kloubů. Proto je spaní na pěnových matracích doporučováno seniorům, ale i lidem, kteří si potřebují po celém dni odpočinout a často je trápí bolesti zad.

9. Nejoblíbenější matrace v českých ložnicích

Kdybychom se zaměřili na srovnání materiálu matrací, zjistili bychom, že ty pěnové vyjdou z porovnání jako vítězové, a proto není divu, že kralují českým ložnicím.

Luxusní ložnice není nedosažitelná a ve svém domově ji může mít každý z nás. Právě kvalitní spánek na vhodně zvolené matraci je totiž klíčovým bodem k spokojenému životu. Když si totiž každou noc dopřejete minimálně sedmihodinový klidný spánek na kvalitní matraci, budete se probouzet svěží a připraveni na nové výzvy, které na vás během dne čekají. Neodkládejte nákup a rozmazlete se pěnovou matrací, kterou si zamilujete.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com