WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Šatní skříně třikrát jinak

Oblečení si můžete odkládat na židli, na stojan, němého sluhu nebo na věšák, všichni ale potřebujeme nějakou prostornou šatní skříň. Vybírat byste ji měli i v závislosti na tom, v jakém domově žijete a jak dlouho tam asi ještě žít budete. Do studentského pronájmu se hodí něco jiného než do rodinného domu, který je vaším trvalým zázemím. Všude ale existuje řešení.

U šatní skříně platí v podstatě jediné – čím větší, tím lepší. V českých podmínkách potřebujeme oblečení na různá teplotní období od horkých letních dní až po opravdu tuhé zimy. Tudíž i minimalista musí vlastnit poměrně dost kousků. Kam s nimi?

1. Vestavěná šatní skříň

Jestliže si zařizujete váš trvalý domov a máte v něm prostor na vestavěnou skříň, nechte si ji zhotovit. Přesně podle vašich požadavků, tedy s dostatečným počtem šuplíků a poliček, nebo naopak raději s dlouhou tyčí na zavěšování ramínek. Každý preferuje něco jiného. Vestavěné skříně se vyrábí na míru, ale nemusí být dražší než klasické hotové skříně. Jejich výhodou jsou obvykle používané posuvné dveře. Ty dost šetří místo.

2. Klasická šatní skříň

Z nějakých důvodů pro vás šatní skříň podél celé zdi není možná? Pak se podívejte na klasické šatní skříně a skříňky. Úsporné varianty jsou úzké a vysoké, ty jsou ale opravdu spíš pro minimalisty. Sezónní oblečení, jako jsou teplé bundy, budete mít pravděpodobně uložené někde jinde. I tohle je ale možnost, pokud v ložnici nemáte příliš prostoru. Sezónní oblečení se dá přestěhovat do skříně na chodbě, do sklepa či na půdu.

3. Šatní organizér

Žijete v dočasném podnájmu, kam se vám nechce kupovat drahá skříň? Praktické jsou šatní organizéry. Jedná se o konstrukci s poličkami „uzavřenou“ látkovým potahem. Když tedy čekáte návštěvu, takový organizér se dá pohodlně zavřít, aby vám do skříně nikdo neviděl. Podívejte se na šatníkové organizéry do e-shopu Atan.cz do kategorie šatních skříní. Jsou opravdu pěkné a praktické.

Zdroj foto: ATAN.cz, Pexels.com, Pixabay.com