WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Krásná podlaha ve stylu scandi je ideální i na starší balkón paneláku

Taky vás to táhne ven sotva se trochu oteplí a sluníčko se objeví na obloze? Přejete si udělat z těch pár metrů za oknem odpočinkové místo? Na rychlé a praktické zvelebení balkonu i lodžie vám skvěle poslouží PVC zámková dlažba, vyzkoušejte ji také.

Krásná podlaha ve stylu scandi je ideální i na starší balkón paneláku

Venkovní dlažba na mnoho let a bez řemeslníka

Balkony v bytových domech mnohdy neoplývají krásou. Pokud budete volit podlahu na nekrytý a nezasklený balkon, pamatujte na její odolnost vůči UV záření, snadnou údržbu a lehkost materiálu, který nezatíží konstrukci. Často se můžeme na balkonech potkávat s klasickou keramickou dlažbu, linem nebo jen vyhlazeným betonovým povrchem. Ovšem každý materiál má své výhody i úskalí.

Trendem posledních let jsou plastové dlaždice na balkónech. Instalaci zvládnete klidně i v pátek po práci, či v sobotu dopoledne. Nepotřebujete speciální nářadí, lepidla, šroubky, ani tmely, dokonce ani řemeslníka. Pevný zámkový systém do sebe snadno zapadne. A dlažbu položíte na ten původní podklad. Za zmínku stojí také snadné rozložení podlahy, hodí se tedy i do pronájmů, kde máte při vystěhování vrátit vše do původního stavu.

Do nové odolné podlahy se vám neprotlačí důlky od balkonového nábytku, nepoškrábou drápky domácích mazlíčků a když to řekneme na rovinu, snadno očistíte i nemilé holubí pozdravy.

Perforovaný povrch přináší i výhody vysychání. Po dešti voda zteče do mezer, kde vyschne, nic vám nebude tlít a plesnivět pod dlažbou. Za sucha spáry snadno vysajete vysavačem.

Záporné body tomuto typu dlažby může přinášet jen to, že se jedná o plast. A ne každý je příznivcem.

Krásná podlaha ve stylu scandi je ideální i na starší balkón paneláku

Říkáte plastová podlaha? Takže je to z PVC?

Ačkoliv je to někdy na oko těžko rozeznatelné, tentokrát neházejte všechny plasty do jednoho pytle. Ven jsou přizpůsobené podlahy z polypropylenu. Podlaha z čistého nebo recyklovaného PVC není vhodná do exteriéru. PVC se rádo při výkyvech teplot roztahuje a smršťuje. Ovšem v interiéru má své pevné místo, třeba jako podlaha do garáže.

Krásná podlaha ve stylu scandi je ideální i na starší balkón paneláku

Podlaha na balkon v dekoru dřeva, kamene i jednobarevná

Se zárukou 5 let si můžete vyzkoušet třeba švédskou venkovní dlažbu Mosolut Hestra. Tato plastová podlaha se vyrábí buď v jednobarevných odstínech, v provedení dřevodekoru a kamene. Snadno si ji tak vyladíte do svého vkusu. Máte rádi scandi styl? Nebojte se zvolit si černé, nebo tmavě šedé provedení. Podlaha vás nebude pálit do nohou ani v létě, protože nepohlcuje teplo.

Cena za kus u této podlahy se pohybuje od 50 Kč, takže klasická paneláková lodžie vás vyjde téměř na pár korun.

Novinkou na českém trhu je také francouzským šarmem oplývající trojcípá dlažba Mosolut Prismatik, se zárukou 20 let. Tato kolekce nabízí neotřelou kolekci odstínů a její provedení umožňuje vytvářet designové vzory i praktické instalace. Cena za kus je od 180 Kč.

Krásná podlaha ve stylu scandi je ideální i na starší balkón paneláku

Na oba typy této podlahy můžete položit i koberce, které na balkónech vytváří útulné prostředí, ale doporučujeme je volit spíše ve formě běhounů a menších dílců, které snadno uklidíte i vyperete i vysušíte. Neboť velkoplošný koberec na nezaskleném balkoně by vám mohl přidat vrásky na čele.

U všech těchto podlah Mosolut je možné si objednat vzorky a vyladit si tak balkón podle svých představ.

Zdroj foto: Odolnepodlahy.cz