WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Zažeňte žízeň vaší pleti. Po zimě je potřeba pokožku hydratovat

Voda patří mezi 6 základních živin, bez kterých by lidský organismus nemohl fungovat. Její nedostatek se prakticky ihned projeví na naší pleti. Co dělat, když je pleť po zimě dehydratovaná? A čím ji na jaře probudit? Poradí kosmetická poradkyně Amway Česká republika a Slovensko Zuzana Gavendová. S vodou je také spojen Světový den vody vyhlášený OSN, který připadá na 22. března 2022. Oslavte s námi tento den a poznejte blíže zázraky, které voda udělá s vaší pletí!

Pozor na dehydratovanou pleť

Až 65 % našeho těla je tvořeno vodou. Pro normální fungování našeho organismu je voda zcela nezbytná. Ovlivňuje totiž mnoho procesů včetně regulace tělesné teploty, vyplavování toxinů a škodlivých látek, usnadnění trávení a celkové regenerace organismu. Její nedostatek se velmi rychle projeví také na naší pleti. Pleť rychleji stárne, stěny cév slábnou a praskají, a vznikají tak ošklivé červené žilky.

Po zimě je pleť často dehydratovaná a trápí ji nedostatek živin. Mráz, chladný vítr a neustálé přechody mezi venkovními a vnitřními prostory totiž vysušují i mastnější typy pokožky. „Pokud je vaše pokožka napjatá, bez jasu a objevují se na ní šupinky, trpíte s největší pravděpodobností dehydratací. Jde pouze o přechodný stav, kdy pleti po chladné zimě schází dostatečná vláha v horní vrstvě pokožky. Paradoxně nejvíce bývá dehydratací ohrožená mastná pleť, její majitelky totiž často používají agresivnější odličovací prostředky s obsahem alkoholu, které pleť nadměrně vysušují,” vysvětluje Zuzana Gavendová, beauty expertka společnosti Amway Česká republika a Slovensko a připomíná, že mnoho žen dehydrataci zaměňuje za suchou pleť, projevují se totiž velice podobně. Suchá pleť však představuje konkrétní typ pleti. Je zarudlá, stažená, často ji doprovází ekzémy, a kromě vody potřebuje doplnit také lipidy. Skutečně hydratovaná pleť působí svěže, je zářivá a má sjednocený tón. Jak dosáhnout zdravé hydratované pleti?

Hydratujte navenek i uvnitř

Prvním krokem pro dosažení zdravě vypadající pleti je dostatečný příjem tekutin, ideálně čisté vody v kombinaci s bylinkovými nebo zelenými čaji. V průměru se doporučuje vypít denně 8 větších sklenic vody. Vše ale závisí na životním stylu, aktuálním zdravotním stavu a aktivitě. Doporučujeme pořídit si větší láhev nebo džbán, získáte tak lepší přehled, kolik jste toho skutečně vypila.

Druhým krokem je výběr správných pleťových přípravků, které za pomoci přírodních ingrediencí a moderních technologií dodají pokožce přesně to, co na jaře potřebuje. Do každodenní péče o pokožku proto na jaře zařaďte přípravky s hydratačními složkami – krémy, masky i séra. Díky správné péči můžete již po měsíci vidět první změny. „Pro snížení pocitů pnutí nanášejte hydratační krém dvakrát denně na očištěnou pleť. Pro čištění volte šetrné přípravky bez mýdla či parfemace. Dvakrát týdně si také dopřejte hydratační pleťové masky, které pleti okamžitě dodají extra vláhu a napomůžou obnovit její bariéru. Aktivními látkami, které pomáhají udržet pleť hydratovanou, jsou typicky kyselina hyaluronová nebo glycerin. Dobré je používat přípravky z jedné produktové řady, které se vzájemně doplňují a zásobují pleť vláhou a živinami tak, jak je potřeba,” uvádí Zuzana Gavendová adoporučuje zařadit do péče o pleť také hydratační séra, která obsahují až sedmkrát více aktivních látek než pleťové krémy.

Pokud hledáte ucelenou řadu zaměřenou právě na hydrataci, zvolte Hydrating balíček z řady Artistry Skin Nutrition™ od Amway™ obsahující vyhlazující pleťové tonikum, denní emulzi s SPF 30 a gel-krém. Denní a noční hydratační přípravky jsou navrženy tak, aby byla pleť vyživená 24 hodin denně, a neztrácela tak svou pružnost a zdravý jas. Produkty neobsahují žádné minerální oleje, parabeny ani ftaláty. Třešničkou na dortu této sady produktů je i fakt, že jsou registrovány u The Vegan Society, díky čemuž máte jistotu, že produkty nejsou testovány na zvířatech ani neobsahují žádné živočišné složky.

Nejideálnějším způsobem, jak dopřát pleti opravdu velkou dávku hydratace najednou, jsou hydratační pleťové masky. Hydratační pleťová maska Artistry Signature Select™ s výtažkem ze zeleného čaje dodá pleti okamžitou, a především dlouhotrvající hydrataci, a navíc ji díky svému složení pomáhá chránit před škodlivými vlivy vnějšího okolí. Zamilujete si i její pěnovou a nadýchanou konzistenci.

Vsaďte také na personalizované produkty kombinující účinné přírodní složení a vyspělé technologie. Jedním z takových produktů sestavených na míru konkrétní potřebě pleti je hydratační sérum Artistry Signature Select™, které obsahuje bázi a hydratační aktivátor. Při kombinaci báze s hydratačním aktivátorem se dostávají účinné složky do jednotlivých vrstev pokožky snadněji, a pleť tak bude vláčnější, jemnější a hladší.

Hydrating balíček Artistry Skin Nutrition™: 1 920 Kč

Hydratační maska Artistry Signature Select: 990 Kč

Hydratační sérum Artistry Signature Select: 1785 Kč

Světový den vody

Světový den vody, který oslavíme 22. března 2022, byl vyhlášen Organizací spojených národů v roce 1993. Tento den je zasvěcený oslavě této blahodárné čiré tekutiny. Spojené národy tak chtějí poukázat na problematiku téměř 2 miliard lidí, kteří žijí bez přístupu k pitné vodě. Pro Amway je podpora lokálních komunit a zajištění přístupu k pitné vodě a základním potravinám jednou z priorit. V řadě chudších regionů tak společnost pomáhá místním lidem, například v Indii se podařilo zajistit pitnou vodu pro více než 4000 vesničanů v regionu Dindigul. Díky vyčištění zásobovacího kanálu a vybudování přehrad se významně zmírnil akutní nedostatek vody v dané lokalitě.

Více informací na www.amway.cz.

Zdroj foto: Amway.cz