WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Pojměte letošní Suchej únor komplexněji! Amway přináší tipy, jak to pomocí přírody hravě zvládnout

Také vaši známí na začátku roku nemluví o ničem jiném, než Suchém únoru? Tato každoroční výzva oslovuje rok od roku stále více lidí. Co takhle přistoupit k Suchému únoru letos komplexněji? Pro regeneraci organismu je kromě vynechání alkoholu důležitý dostatečný pitný režim, pohyb na čerstvém vzduchu, ale také bylinky na očištění těla a zklidnění mysli. Jaké bylinky a potraviny zařadit do jídelníčku, abyste nastartovali metabolismus? Tipy a triky pro vás sestavila Pavla Pešková Gazdíková, expertka na výživu společnosti Amway Česká republika a Slovensko.

Zařaďte do stravy bylinky, čaje a koření

Pokud chcete tělo opravdu poctivě připravit na nadcházející jarní sezónu, přidejte do svého jídelníčku i tradiční bylinky a koření. „Pro nastartování metabolismu zkuste vyměnit kávu za čaj. Nejlepšími pomocníky budou zelený, matcha nebo oolong čaj. Oblíbenost japonského zeleného prášku matcha v posledních letech raketově vzrostla. A není divu, matcha pomáhá zrychlit metabolismus a podporuje i mozkovou aktivitu a paměť,” vyjmenovává pozitivní vlastnosti tohoto čaje Pavla Pešková Gazdíková, expertka na výživu společnosti Amway Česká republika a Slovensko. Nejen, že má neuvěřitelné množství zdraví prospěšných antioxidantů, obsahuje také dvakrát větší množství kofeinu než běžné zelené čaje. Právě proto je ideální náhradou pro milovníky kávy. „Doporučuji vyzkoušet zelený čaj s levandulí, protože ta má antiseptické i detoxikační účinky a snižuje cholesterol i krevní tlak,” dodává Pavla Pešková Gazdíková.

Způsob zpracovávání bylinných čajů je klíčový

Abyste podpořili blahodárné účinky přírodních bylinných čajů, je potřeba dodržovat také konkrétní postupy přípravy. „Stejně jako zelenina i bylinky ztrácí varem své vitaminy a minerální látky. Proto se doporučuje sušené bylinky a čaje zalévat vodou ohřátou maximálně na 80 ?. Zajistíte tak, že veškeré zdraví prospěšné látky dostanete do svého těla, a navíc se vyhnete nechtěné hořké chuti,” upozorňuje Pešková Gazdíková. Ať už se rozhodnete pro matcha latté nebo čaj, vždy ale dbejte na to, aby měla voda či mléko teplotu ideálně 70 ?, maximálně však 80 ?.

Ideálním pomocníkem pro hlídání přesné teploty při ohřevu vody je nová rychlovarná konvice s digitální dotykovou regulací teploty iCook™ od Amway o objemu 1,5 l, která vám na displeji ukáže, na kolik stupňů je voda v ní ohřátá, a vy tak můžete bez problému kdykoliv ohřev zastavit. Pro přivedení plné konvice vody k varu vám bude stačit pouhých 6 minut. Konvice se po ohřátí vody automaticky vypne, nedojde tak k vyvaření vody a přehřátí. Díky svému designu umí udržet vodu teplou, vy se tak vyhnete opakovanému ohřívání a ušetříte na energiích. Kontrolovaný ohřev vody ocení i maminky těch nejmenších. Kojenecká mléka a výživu pro kojence mohou díky konvici iCook™ ohřát přímo na požadovanou teplotu a rovnou tak “servírovat”. Teplotu lze nastavit na 100 ?, 90 ?, 80 ? a 40 ?. Amway myslí nejen na design, ale také na bezpečnost – konvice je proto vybavena dvojitým chladným vnějším pláštěm, který chrání proti popálení. Celoocelový design konvice zajišťuje, že se do vody nedostanou žádné mikroplasty. Můžete si tak v klidu vychutnat svůj oblíbený nápoj.

Doporučená maloobchodní cena rychlovarné konvice iCook™: 1 890 Kč

Více informací na: www.amway.cz

Hýbejte se každý den

V posledních letech se i vlivem koronaviru populace méně hýbe a přirozeného pohybu díky autům i městské hromadné dopravě v našich životech neustále ubývá. V zimních měsících je zařazení pravidelného pohybu do našich každodenních návyků kvůli nepříznivému počasí ještě složitější. Vždyť komu by se chtělo vyměnit ráno vyhřátou postel za sportovní oblečení a jít po tmě běhat. Přitom během cvičení se nejen vyplavují endorfiny, tedy hormony štěstí, ale jde také o skvělý způsob, jak nastartovat metabolismus. Ranní protažení tedy není úplně od věci. „Pravidelný pohyb podporuje trávení, zlepšuje vstřebávání látek a průchodnost zažívacím traktem. Můžeme se tak zbavit například pocitu nafouknutého břicha, na které má sedavé zaměstnání neblahý vliv,” říká Pešková Gazdíková a dodává, že stačí, když z tramvaje vystoupíte o zastávku dříve a zbytek cesty domů dojdete pěšky, případně použijete v práci schody místo výtahu.