WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Chcete se pustit do domácího šití? Pořiďte si správný šicí stroj

Pokud jste skončila v domácí karanténě, šití vám zkrátí dlouhé chvíle, které budete během následujících dnů zažívat. V první řadě však potřebujete vhodného pomocníka, ovšem vyznat se v nepřeberné nabídce současného trhu není jednoduché. V následujících řádcích vám proto poradíme, jak postupovat při výběru, abyste nakonec nebyla zklamaná.

V první řadě záleží na tom, jaké máte zkušenosti se šitím, protože je pochopitelné, že začátečnice mají jiné požadavky než profesionální švadleny. Pro začátky jsou určeny mechanické domácí šicí stroje, ovšem postupem času se budou vaše nároky zvyšovat, a potom už je vhodné sáhnout po elektronické alternativě.

Co budete šít?

První otázka, kterou byste si měla položit předtím, než si vůbec koupíte šicí stroj, je, co budete šít. Pokud se chcete věnovat patchworku, polštářům a dekoracím do domácnosti, jedná se o naprosto jiný směr, než je například šití dětského oblečení.

Z jaké látky plánujete šít?

Stejně tak záleží na tom, jaké materiály budete používat, protože třeba pro úplety je vhodné pořídit si také overlock. Velice oblíbený je overlock Brother, přičemž daná značka má své kořeny v Japonsku. Specializuje se nejen na výrobu overlocků, ve svém portfoliu má i šicí stroje, s nimiž jsou spokojené jak začínající, tak i zkušené švadleny.

Jak často se šití chcete věnovat?

Pro každodenní použití je vhodné sáhnout po dražším modelu, jenž vám bude vyhovovat po všech stránkách. Vysoké nároky dokážou splnit šicí stroje Brother. Jsou špičkové, spolehlivé a vydrží dlouhá léta. Elektronické varianty jsou vybaveny přehledným a dostatečně velkým LCD displejem.

Tak neváhejte a pusťte se do nové zábavy, rozhodně nebudete litovat. Karanténa vám tak rychle uběhne. Navíc si ušijete něco do domácnosti, svým ratolestem nové oblečení a sobě i dekoraci do ložnice.

Zdroj foto: eshop.brother-czech.cz