WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Jak používat kontaktní čočky a zároveň být šetrný k životnímu prostředí?

V dnešním konzumním světě je potřeba brát i při běžných činnostech v úvahu vliv dané činnosti na životní prostředí. A opravdu se to týká už každého z nás. I ten největší „popírač“ změny globálního klimatu musí při pohledu na vysychající toky potoků i řek a na hořící lesy uznat, že se s přírodou něco děje, a není to zrovna nic pozitivního…

Proto je potřeba, aby se každý jeden s z nás zajímal při co nejvíce běžných činnostech také o to, zda jsou vůči životnímu prostředí šetrné. Jak je to třeba u takového používání kontaktních čoček? Ano, tady by nikdo z vás určitě netipoval, že i v tomto oboru můžete být zároveň šetrní k životnímu prostředí.

Pojďme se tedy podívat, jak na to…

Jak používat kontaktní čočky a zároveň být šetrný k životnímu prostředí?

Jak používat kontaktní čočky s co nejmenším dopadem na životní prostředí?

Používáte-li klasické denní kontaktní čočky, pak se i vy podílíte na „vršení nadměrného smetí“. Jistě si říkáte, že je to jen malá část z celkového objemu odpadu na naší planetě, ale teď si vezměte, kolik takových lidí na celé zemi je, kteří používají jednodenní kontaktní čočky. Přitom existují další možnosti – dle doby používání se totiž nabízejí také čočky čtrnáctidenní či měsíční. Právě ty posledně jmenované se jeví jako optimální řešení pro běžný standard. A to může být váš první krok ke snížení množství odpadu… Stačí vyzkoušet a zamilovat si měsíční čočky pro denní používání.

Jak používat kontaktní čočky a zároveň být šetrný k životnímu prostředí?

Proč vybírat měsíční kontaktní čočky?

Měsíční kontaktní čočky, jak je zřejmé už z jejich názvu, jsou učeny pro nepřetržité nošení po dobu třiceti dnů. Čočky tak můžete mít běžně nasazeny 24 hodin denně po dobu celého jednoho měsíce. Kromě jistého komfortu to má ještě ten kýžený bonus, že vznikne méně odpadu, než kdybyste používali čočky pro jednodenní nošení. A to už stojí za zamyšlení.

Jak používat kontaktní čočky a zároveň být šetrný k životnímu prostředí?

Měsíční kontaktní čočky jako příspěvek ke snížení produkce odpadu a zároveň cesta k výhodnější ceně

Měsíční kontaktní čočky jsou řešením, pokud nám jde také o snížení produkce odpadu, ale vedou i k výhodnější ceně – v rámci delší doby jejich použití. Je samozřejmě potřeba o ně správně pečovat, odměnou vám bude výhodnější cena a dobrý pocit, že jste také něco udělali pro zdravější planetu.

Kontaktní čočky, které lze snadno recyklovat

Jako optimální řešení doporučujeme kontaktní čočky PureVision. Ty vynikají skvělou kvalitou, velkým výběrem, dostupnou cenou i ekologickým řešením, protože je lze snadno recyklovat. A právě recyklace kontaktních čoček je nespornou přidanou hodnotou značky PureVison, která v rámci svého podnikání myslí i na budoucnost naší planety. A myslí i na dopady produkce nadměrného množství odpadu, pokud není možná jeho následná recyklace.

Kde si pořídit měsíční čočky PureVision

Hledáte-li velký výběr kontaktních čoček, a nejen těch měsíčních, ale i ostatních druhů, co se týče doby jejich použití, dále také výběr odstínů a barev, roztoků, očních kapek a dalších náležitostí, pak se určitě podívejte na internetovou stránku kontakto.cz, kde najdete úplně vše, co hledáte.

Přejeme dobrý výběr těch správných čoček a doplňků!

Zdroj foto: Kontakto.cz, Pexels.com