WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

5 knih, u kterých se budete opravdu bát

Chcete si zpříjemnit domácí pohodu a užít si skvělé chvíle na terase s hrníčkem výborné kávy? Vezměte si s sebou i knihu. Vyberte si napínavý příběh, u kterého vás bude mrazit a zapomenete tak na všechny své problémy a starosti. Inspirujte se strašidelnými knihami a pojďte se chvíli bát.

1) Duch domu Ashburnů – Darcy Coates

Většina příběhů o tajemných domech dokáže už od začátku pořádně děsit. Není to jako dnes, když stavíte nový dům s krásnou terasou z wpc dlažby, která opravdu vydrží. V tomto příběhu se připravte na oprýskanou barvu, rozpadající se dům a tajuplnou zápletku. Dům, o kterém je řeč stojí již přes sto let a za tuto dobu si nezískal příliš dobrou pověst. Jeho majitelka nikoho nepouštěla dovnitř a po její smrti se dostal do rukou jediné příbuzné Adrienne. Ta se na nové bydlení těší a s očekáváním lepších časů se vydává na průzkum domu. Tapety zdí však v sobě nesou prapodivný příběh, podivné nápisy, starý hrob a děsivé portréty v chodbě domu jakoby ožívali s každým dalším krokem. Zjistěte, co opravdu se v domě ukrývá a odhalte spolu s hrdinkou příběhu děsivé a nadpřirozené tajemství domu.

2) Zrůdné zrcadlo – Michael Scott

Bojíte se zrcadel? Dokážete kolem nich v noci jen tak v klidu projít a podívat se do nich? Jak dlouho tento pohled vydržíte a nestalo se vám náhodou, že jste spatřili něco úplně jiného než je váš obyčejný odraz? Nechte si vyprávět příběh s erotickým nádechem a děsivou zápletkou. V hlavní roli tohoto mysteriózního hororu je samozřejmě ďábelské zrcadlo, které se stává vražedným nástrojem. Pokud nevěříte, že předměty mohou mít duši a ožívají, tak je tato kniha tou ideální právě pro vás.

3) Nejhorší večírek tvého života – Andy Rowski

Slyšeli jste už o pojmu gamebook? Jedná se knihu, ve které si vytváříte vlastní dějovou linku a na tvorbě příběhu se podílíte. Sami si vyberete cestu, kudy jít a necháte se překvapit jen tím, co právě zde zažijete. Kniha vypráví příběh o mladé partě lidí, kteří chtějí oslavit Halloween. Ovšem k této oslavě si vyberou staré panství opředené děsivými pověstmi. Co vše se zde může stát? Možná budete potřebovat pevné wpc zábradlí nebo jiný opěrný bod z mechanicky pevného a odolného dřevoplastu, abyste se udrželi na nohou a nespadli až hluboko do krvavé minulosti tohoto místa a váš příběh se neproměnil v tu nejhorší noční můru.

4) Insomnie – Václav Votruba

Na děsivou notu dokážou hrát i příběhy, které se týkají spánku. V případě, že se přidají noční můry, spánková paralýza, nepříjemné zvuky a zvláštní pocit, že nejste v místnosti sami a někdo stojí u vaší postele, nezbývá nic jiného než mít pro strach uděláno. Užijte si napínavou a děsivou knihu českého autora, který vypráví o muži, trpícím právě těmito prožitky. Možná pomůže farář z okolí, možná je na čase zjistit, kdo opravdu stojí v temném rohu ložnice.

5) Strach – Jozef Karika

Další knihou, u které se budete bát je mysteriózní thriller s jednoduchým názvem Strach. Ten vypráví o vyhořelém muži, vracejícím se do příměstské čtvrti na úpatí hory. Ta však ukrývá děsivé tajemství a vyvolává ve vás mrazení až v morku kosti. V příběhu nechybí nadpřirozené prvky, stíny minulosti a samotné tvrzení autora, že sám po dopsání jednotlivých kapitol musel spát u rozsvíceného světla.