WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Dermatoložka radí: zapomeňte na make-up a důkladně hydratujte

Správná péče o pleť je v těchto dnech aktuální téma, protože může být vlivem změn v každodenních návycích více zatěžována. Jak v péči o pleť ideálně postupovat a proč se vyhnout make-upu radí dermatoložka a skin care expertka Marionnaud, Hajnalka Méryová.

Čím naše pleť v těchto dnech nejvíce trpí?

Vlivem náhlé změny našich každodenních návyků a zejména díky nošení roušek, je pleť vystavena novým faktorům, které na ní nepříznivě působí. Pleť pod rouškou špatně dýchá, trpí nedostatkem kyslíku, více se potí a to všechno má za následek zpomalení fyziologických pochodů a přemnožení bakterií.

Jaké konkrétní projevy to může mít?

Záleží na typu pleti. Suchá a citlivá pokožka se vysušuje, na mastné, problematické pleti se díky okluzi zvyšuje vyrážka. Vhodná péče může takové nepříjemnosti výrazně zmírnit.

Jaké hlavní kroky byste tedy v péči o pleť zdůraznila?

Základem je správné čistění pleti, ideálně dvakrát denně jemným gelem. Dalším důležitým krokem je důkladná hydratace a regenerace kůže v podobě hydratačních sér s obsahem kyseliny hyaluronové. Vhodné jsou také tzv. CICA krémy, které díky extraktu z rostliny Centella asiatica – madecassoside dokážíobnovit bariérovou funkci pokožky. Na osvěžení pleti během dne jsou optimální termální vody ve spreji. Současně doporučuji 1-2x v týdnu dopřát pleti intenzivní hydrataci za použití textilních masek s obsahem kyseliny hyaluronové a uklidňujících složek.

Jak je to s make-upem a líčením?

Dekorativní kosmetiku v podobě make-upů, BB krémů, pudrů či tvářenek doporučuji v těchto dnech vynechat. Ve vlhkém prostředí pod rouškou by mohlo docházet k intenzivnějšímu působení chemických látek v konkrétních produktech. Je to ideální čas nechat pleť od intenzivnějšího líčení odpočinout.

Máte nějaký tip na závěr?

Rady jak s rouškami nakládat jsou již poměrně rozšířené. Ideální jsou samozřejmě ty, které se vymění po zhruba 2-3 hodinách. Řešením jsou i po domácku ušité bavlněné roušky, které je pak třeba důkladně vyvařit a vyžehlit. Zdůraznila bych, že pokud jste například kvůli zaměstnání nuceni mít roušku po celý den, zkuste ji zhruba každé 2 hodiny na 5-10 minut sundat a pleti tak alespoň trochu ulevit. Při tom všem nezapomínejte na pitný režim, který hraje v hydrataci pleti klíčovou roli.