WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Test očních linek: Které jsou pro vás ty pravé?

Oční linky, trend, který nikdy nevyjde z módy a každé ženě dodá potřebný šmrnc. Jak ale vybrat správnou formu očních linek?

Na trhu máme na výběr z několika druhů. V regálech na nás čekají oční linky ve formě tužky, fixu či se štětečkem. Tady hodně záleží na tom, zda máte zkušenosti a pevnou ruku. Pro začátečnice se bude nejvíce hodit fix, který je na aplikaci nejjednodušší. Naopak, pokud jste již zkušená milovnice očních linek, sáhněte po těch se štětečkem. Bývají nejvýraznější, a pokud vyberete voděodolné, vydrží vám až do rána.

Nám se dostaly do rukou oční linky značky Gabriella Salvete, a tak jsme je vyzkoušeli na „vlastních očích“.

Tužka na oči DEEP COLOR LONGLASTING EYELINER

Tužka se nabízí v 5 odstínech, z kterých si vybere opravdu každá z nás. Obsahují vysouvací tuhu, odpadá tedy nepříjemné ořezávání či její zlomení. S tužkou se dobře pracuje, jen po několika hodinách dochází k lehkému rozmazání a chce to znovu poupravit linku. Jde výborně odlíčit, tedy ideální varianta, pokud se s tužkou teprve učíte.

Oční linky LIQUID COUNTOUR WATERPROOF

Tyto oční linky vyžadují pevnou ruku a trochu cviku. Nejsou moc vhodné pro začátečnice nebo pokud jste v časovém presu. Díky tekuté formě byly velmi výrazné a po aplikaci rychle zasychaly. Po celou noc byly bezchybné, jen při častém mnutí oka mají tendenci se lehce drolit. Nic, co by nespravilo lehké poupravení u zrcadla.

Oční linky LIQUID EYELINER WATERPROOF

Tyto oční linky se vyrábějí ve třech odstínech a svou formou nahrávají vám, nezkušeným malířkám. Místo štětečku obsahují „fix“ a aplikace je velmi jednoduchá. Jak už to tak bývá, kompenzací za snadné nanášení je méně výrazná barva. Vyzkoušela Jsem modrý odstín – 03, pokud máte modré oči (nebo šaty), také by vám neměl uniknout. Díky voděodolné formě vydrží i pěnovou párty. Za mě: nezbytnost do kabelky.

Řasenka MAGIC PRECISION & VOLUME

Aby byl dojem z očních linek dokonalý, nezapomeňte použít řasenku, která přidá vašim řasám objem. Používá se na konci líčení a tvar jejího kartáčku by měl být speciální. Třeba jako má Magic Precision & Volume od Gabriella Salvete. Ta sice není voděodolná, ale dobře se nanáší a ani po celém dni jsem nezaznamenala drolení či rozmazání.

Rada na závěr

A jak by vlastně měla oční linka vypadat? U vnitřního koutku by měla být linka co nejtenčí, směrem k vnějšímu koutku se může trochu rozšiřovat. Nebojte se udělat ji širší, vykouzlí vám kočičí vzhled.

Více informací na www.gabriellasalvete.cz, výrobky jsou k sehnání v každé lepší drogerii.