WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Světelná terapie: Co s vaší pletí udělá červené a modré světlo?

Červené i modré světlo poslední dobou získávají na popularitě nejen v kosmetických salonech, ale také při domácím ošetření pleti. LED technika pomáhá léčit akné, omezuje zánět a bojuje proti stárnutí. Jak to vlastně funguje? Sepsali jsme pro vás zajímavé informace o světelné terapii.

Jak funguje modré světlo

Terapie modrým LED světlem se zaměřuje zejména na mazové žlázy. Ty jsou nezbytné k promazání pokožky a vlasů. Mohou se ale stát hyperaktivní, a to potom může vést k mastné pleti a akné.

Modrá LED světelná terapie dokáže zacílit právě na tyto olejové žlázy. Světlo pod kůží zároveň zabíjí bakterie způsobující akné, což může pomoci při léčbě závažných akné.

Modré světlo se často používá ve spojení s červeným LED světlem, které pomáhá léčit akné, snižuje zjizvení a podporuje protizánětlivé účinky.

Podle některých studií může modrá LED terapie zlepšit hojení popálenin třetího stupně.

Jak funguje červené světlo

K ošetření vnější vrstvy kůže se používá červené nebo infračervené světlo. Při aplikaci na pokožku je absorbováno a stimuluje kolagenové proteiny. Pleť pak má více kolagenu, vypadá hladší a plnější, což může snížit výskyt jemných linií a vrásek.

Předpokládá se také, že červené LED světlo redukuje zánět a zlepšuje krevní oběh. Pokožka díky tomu vypadá zdravější a zářivější.

Výsledky LED terapie – za jak dlouho je očekávat?

První změny na pleti můžete vidět zhruba po 10 použitích. Světelnou terapii je vhodné používat pravidelně a opakovaně, jelikož po určité době se buňky v těle obnovují. Pleť by pak mohla přijít o kolagen a znovu by došlo k obnově akné. A právě v tom je obrovská výhoda domácích přístrojů, které můžete používat každý den, bez nutnosti návštěvy kosmetického salonu.

Vyzkoušejte účinky červeného a modrého světla v peeleru RECLAR.

V redakci jsme se rozhodli peeler značky RECLAR vyzkoušet. Naše redaktorky nyní poctivě testují světelnou terapii a již brzy se s vámi podělíme o výsledky.