WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Pole dance: Svůdný sport, který jsem vyzkoušela

Ladná chůze, smyslná otočka kolem tyče, vypracované tělo i svůdné oblečení… Řeč je o pole dance. Taneční disciplína, o které ještě před pár lety nikdo nevěděl. V současné době je však velmi rozšířená a oblíbená.

Dlouho jsem zvažovala, že vyzkouším otevřenou lekci některého studia. A kouzlo pole dance vyzkouším i na vlastní kůži. Nakonec jsem si ze široké nabídky vybrala a navštívila studio Pole Heaven a rovnou se zapsala na kurz pro začátečníky.

První lekce pole dance

Nevěděla jsem, co od ní můžu vlastně čekat, a trochu mě děsilo i to krátké oblečení. Pole dance se totiž cvičí ve velmi krátkých kraťáskách, které vypadají spíše jako kalhotky.

První lekce pro mě byla velmi náročná. Na začátku nás čekala důkladná rozcvička a výklad základních prvků. Naučila jsem se chodit kolem tyče a pokusila jsem se i o pár otoček. Tyč hodně klouzala, každou chvíli jsem ji musela vyleštit a jít si umýt zpocené dlaně studenou vodou, abych tomu zabránila. Žádný pohyb mi nešel a já si připadala hodně nemotorně. Moje první lekce trvala 90 minut, ale mně připadala doslova nekonečná.

Druhý den jsem cítila každý sval v lýtkách a pažích. Dokonce jsem přemýšlela, že na další lekci již nepůjdu.

Další lekce pole dance

Na další lekce jsem ale i přesto šla. Vždy mě čekalo zopakování té minulé a přidání nového prvku.

Zatím mám k tomu, abych udělala provaz, stále hodně daleko, neumím se pořádně „našvihnout“, abych se dokázala roztočit kolem tyče. A když se podívám v sále do zrcadla, ladně zatím rozhodně nevypadám.

Přesto jsem ale v sobě našla nadšení pro tento druh tance. Dokonce jsem se začala na svou další lekci, jež mám vždy v pondělí večer, těšit. Jsem ráda, že jsem se nedala zmást prvním dojmem a dala pole dance ještě šanci.

Správný výběr oblečení

Já jsem lekce absolvovala v oblečení od značky Dragonfly. A musím říct, že lepší sportovní oblečení jsem zatím nikdy neměla. Příjemný materiál, dokonale sedí, a navíc se nic nezařezává, ani nesklouzává. To vše jsem v průběhu lekcí velmi ocenila.

Vyzkoušejte si pole dance

Neláká vás také vyzkoušet pole dance? Není se čeho bát, na lekcích pro začátečníky vás rozhodně nečekají stojky a prvky hlavou dolů. Jen pozvolné seznámení se s pohybem na tyči a jednodušší prvky.

Pokud vytrváte, odměnou vám bude vypracované tělo, ladnost, síla a lepší kondička.

Studio Pole Heaven naleznete na dvou místech v Praze. Informace o vypsaných kurzech najdete na www.poleheaven.cz.Zdroj fotografií: Facebook Pole Heaven, Facebook Dragonfly Brand