WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Chcete mít v autě čisto? Potom se spolehněte na kvalitní autokoberce a potahy

U auta v tom není rozdíl. Jak muži, tak ženy, jsou zde hákliví na nepořádek. Zejména pokud máte nový vůz, tak chcete, aby novotou voněl ještě nějakou dobu. Dopomoci tomu můžete řadou praktických doplňků, které zároveň také zjednoduší údržbu vašeho auta. Pojďme se podívat na to, jaké doplňky to jsou.

Podlaha toho musí snést nejvíce

Největší nepořádek je samozřejmě vždy tam, kde šlapeme. Také v autě je to tedy podlaha, která se musí nejvíce potýkat se znečištěním. Protože se do auta samozřejmě obvykle nezouváme, tak sem na podrážkách přineseme leccos z ulice. Jednak je to klasická špína, prach, ale také to může být bláto, kamínky nebo listí a podobně. Zejména v sychravých dnech a samozřejmě v zimě je to daleko nejhorší. Proto se vyplatí pořídit si nové autokoberce, které zabrání tomu, abyste si nadměrně znečistili přímo podlahu vozu. To nejhorší tak odnese koberec, který lze snadno očistit nebo vyměnit. Obvykle se jedná o:

  • Gumové autokoberce
  • Textilní autokoberce

Ideální je vždy gumová varianta, pokud chcete opravdu podlahu chránit co nejvíce, protože dokáže mimo jiné také zadržovat vodu, kterou můžete také do auta přinést. Nenamočíte si tak rovnou podlahu, ale vše zůstane pěkně především na koberci. Takový gumový koberec lze také velmi snadno očistit a osušit. Můžete ale samozřejmě také zvolit textilní variantu, pokud je vám to třeba z estetického hlediska bližší. Budete jen muset počítat s tím, že takový koberec bude potřeba zřejmě častěji měnit za nový.

Potahy na sedadla

Ochranu si zaslouží také sedačky, což platí zejména v případech, kdy ve voze převážíme malé děti. Malí nezbedníci dokáží zaneřádit interiér vozu opravdu příkladně. Tady se vám tedy budou hodit kvalitní autopotahy, které ochrání čalounění vašich sedadel. Můžete si pořídit nejrůznější potahy přesně dle svého vkusu a požadavků, tak abyste je dokonale sladili s interiérem.

Zdroj obrázku: Aleksandr Kondratov / Shutterstock.com