WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Vánoční pečení a soutěž s Božkovem

Tři z vás mají možnost vyhrát vánoční balíček od Božkov s produkty BOŽKOV ORIGINÁL a BOŽKOV VAJEČNÝ LIKÉR.

Vánoční čas se pomalu blíží a Vy přemýšlíte, co si letos doma pro sebe a své blízké upečete? Přinášíme Vám jednoduché a originální vánoční recepty od Božkov, se kterými si Vánoce vychutnáte opravdu stylově. Navíc můžete vyhrát vánoční balíček s produkty Božkov. Stačí níže správně odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku.

Soutěžní otázka:

Kolik let v letošním roce slaví Božkov?

a) 100

b) 200

c) 500

Nápovědu naleznete na webu www.bozkov.cz.

Pošlete nám správnou odpověď, své jméno, adresu a telefon na e-mail: soutez@hmg.cz. Do předmětu zprávy napište: WOMENHOUSE – Vánoční pečení a soutěž s Božkovem. Ze všech došlých e-mailů vyhrává správná odpověď: 200, 300 a 400, tyto e-maily od nás obdrží výhru.

Soutěž trvá od 7.12. – 13.12. 2020.

Tipy na přípravu receptů:

BOŽANSKÉ PERNÍČKY

Na přípravu budete potřebovat následující ingredience:

BOŽKOV ORIGINÁL (1 lžíce)

500 g hladké mouky

200 g moučkového cukru

180 g medu

100 g tuku na pečení/másla

2 vejce (1 do těsta/1 na potření perníčků)

4 lžíce kakaa

1 lžička kypřicího prášku do pečiva

Směs perníkového koření

Bílková poleva na zdobení

Postup:

K přípravě budete potřebovat neodmyslitelný tuzemák BOŽKOV ORIGINÁL, který perníčkům dodá tu pravou chuť Vánoc. Všechny suroviny smícháme a vypracujeme vláčné, měkké těsto, které necháme v potravinářské fólii odležet v chladu do druhého dne. Voňavé těsto s nádechem Božkova vyválíme a vykrájíme. Perníčky naskládáme na plech a pečeme cca osm minut do zlatohněda. Poté potřeme perníčky rozšlehaným vejcem, abychom jim dodali lesk. Necháme vychladnout a na závěr ozdobíme bílkovou polevou podle vlastní kreativity.

BOŽANSKÁ VOSÍ HNÍZDA

Na přípravu budete potřebovat následující ingredience:

BOŽKOV VAJEČNÝ LIKÉR

160 g dětských piškotů

150 g moučkového cukru

60 g másla

2 lžíce kakaa

2 lžíce mléka

Postup:

Piškoty rozmixujeme a smícháme s prosetým cukrem a změklým máslem, kakaem, rumem a mlékem. Vypracujeme hladké těsto, které necháme v lednici alespoň hodinu ztuhnout. Moučkovým cukrem vysypeme formičky na vosí hnízda a naplníme je těstem. Těsto vyklepeme z formiček a úly naplníme tradičním BOŽKOV VAJEČNÝM LIKÉREM. Sladká vanilková vůně a lahodná krémová chuť legendárního „vaječňáku“ od Božkov neodmyslitelně patří k vánoční atmosféře tak, jak si ji pamatujete již od dětství. Hnízda na závěr zalepíme piškoty a necháme zhruba den odležet. Božanská vosí hnízda podtrhnou ty pravé „božanské“ Vánoce.