WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Magnetky – tipy a návody, jak si je vytvořit

Magnetky jsou fajn pomůckou a doplňkem doma, v pracovně, kanceláři, obchodě. Poslouží stejně dobře v dětském pokojíčku i ve školicí místnosti. Mohou mít totiž všelijakou podobu, být barevné nebo naopak decentní kovové. A také si je můžete vyrobit. Podívejte se, jak na to.

Magnetky – univerzální pomůcka

Magnetky jsou univerzální. Vybírat můžete od strohých tvarů pokoveného válečku až po různěbarevné variace magnetek nebo třeba fotomagnetky na ledničku. Pro každé využití mohou vyhovovat jiné magnetky. Které vybrat?

Magnetky v obchodě, byznyse a kanceláři

Mezi decentnější patří kovově vypadající byznys a kancelářské magnetky. Jedná se o tvar knoflíku nebo válečku. Pro lepší odolnost bývají zapouzdřené v lesklém ocelovém pouzdře nebo v transparentním odolném plastu.

Hodí se k přicvaknutí prezentací, grafů, plánů na poradách, valných hromadách, seminářích, obchodních schůzkách. Svým decentním vzhledem nenarušují přicvaknutý obsah.

Magnetky – tipy a návody, jak si je vytvořit

Magnetky ve výuce a plánování

Pro účely výuky, školství nebo i firemního plánování se mohou naopak hodit magnetky barevné. Vybírat se dá opět z „knoflíkových“ magnetů OF-1 nebo silnějších barevných válečků OF-2.

K plánování se mohou výrobně hodit také barevné magnetické fólie na magnetky. Můžete si je nastříhat nůžkami nebo nařezat zalamovacím nožem na potřebné rozměry a tvary. Dobře drží na magnetické tabuli, nástěnce i flipchartu. Jen dejte pozor na to, že by se k magnetické fólii neměly přiblížit silné neodymové magnety, jelikož hrozí demagnetizace fólie.

Magnetky doma

Pro domácí použití se vám budou hodit barevné magnetické figurky. K mání je mnoho různých barev nebo i barevný mix figurek. Každý člen rodiny si třeba vybere svoji barvu. Přicvakněte figurkami na lednici rodinné vzkazy, nákupní seznamy, fotografie z cest nebo pohlednice od přátel. Anebo si spolu zahrajte Člověče, nezlob se! na stěně.

Magnetky – tipy a návody, jak si je vytvořit

Foto magnetky – hezký dárek a vzpomínka

Pořídit si můžete také speciální sadu na foto magnetky. Obsahuje 10 malých archů samolepicí magnetické fólie o rozměru 10 × 15 cm. Mají stejný rozměr jako pohlednice nebo tištěné fotografie, které vám dnes i z mobilu vyrobí v každé velké drogerii nebo ve fotolabu i na počkání.

Potom stačí sejmout ochrannou vrstvu, fotografii přilepit k magnetické fólii a foto magnetka je na světě. Stejně jako jiné magnetické fólie, i ty fotografické se dají stříhat nůžkami. Dají se z nich tak udělat také menší foto magnetky.

Jak si vyrobit magnetky?

Jeden způsob, jak vyrobit vlastní foto magnetky, už jsme popsali. Vytvořit si magnetky lze i z malých kamínků, velkých knoflíků nebo čehokoliv jiného malého pěkného, co máte k dispozici. Aby se z malých suvenýrů a předmětů staly magnetky, přilepte k nim malý neodymový kotoučový magnet. Pro lepení magnetů se hodí univerzální lepidlo UHU Max Repair.

Veškerou výbavu i magnety seženete na webu unimagnet.cz.

Zdroj foto: Unimagnet.cz