WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Jak pečovat o softshell? Vyplatí se pořídit speciální prací prostředek

Softshell patří mezi velmi oblíbené látky nejen na sportovní nebo outdoorové modely. Také se z něj dobře šije, takže udělá dobrou službu všem maminkám a babičkám, které rády zásobují své děti a vnoučata novými vlastnoručně vyrobenými módními kousky. Jenže možná všichni jsme taky udělali tu zkušenost, že softshell se někdy dost obtížně pere. Jak na to, aby dlouho vydržel?

Praní na šetrný program

Softshell metráž se dnes dá koupit v každé druhé galanterii. Nejčastěji se z ní šijí bundy, kalhoty nebo jiné sportovní vybavení. Jde o velmi odolný materiál, který skvěle odolává různým povětrnostním podmínkám. Dá se ale bez potíží prát v pračce? Ano je to možné, ale je potřeba přistupovat k tomu opatrně. Softshellové oblečení perte raději jen na 30 °C a volte program s nízkými otáčkami. V žádném případě tento materiál neždímejte a oblečení nechte volně okapat a vyschnout na věšáku.

Jaké prací prostředky použít?

Klíčová je i volba správného pracího prášku. Ten rozhoduje o tom, zda se vám podaří zachovat voděodolné vlastnosti oblečení. Vyplatí se proto použít speciální prací prostředek a vynechat aviváž a případně i další přípravky, které by oděv mohly poškodit, jako například bělidla. Někdy takové prací prostředky prodává i galanterie, kde se podobné látky prodávají, proto se klidně zkuste poptat i tam.

Vsaďte na impregnaci

Softshell je sice sám o sobě voděodolný, ale přesto mu hodně pomůže kvalitní impregnace – skutečně se totiž nepoužívá jen na boty. Pořiďte si speciální přípravek na softshell. Standardně se bude jednat o sprej, který je nutné aplikovat na povrch látky ze vzdálenosti 10-15 cm. Vždy ale otestujte stálost barvy na malém kousku, než začnete přestříkávat celý oděv. Pamatujte, že jednotlivé druhy látek se od sebe mohou lišit, ale pokud se o softshell budete dobře starat, je velká šance, že vám vydrží celé roky.

Zdroj obrázku: BonNontawat / Shutterstock.com