WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Staré křeslo zachrání nové čalounění. Kdy se vyplatí?

Také se vám nelíbí nová a moderní křesla z levného plastu a materiálů, které nic nevydrží? Dnes už bohužel v nabídce nic moc jiného nenajdete. Pokud tedy chcete skutečně kvalitní kousek, který něco vydrží a má charakter a styl, vyplatí se zapátrat v domech svých prarodičů nebo ve starožitnictví. Možná se vám podaří narazit na zdánlivě nepoužitelný kus, kterému však chybí jen přečalounění, aby zase mohl naplno sloužit. Takové křeslo pak může být dobře použitelné další roky, a navíc jej uchráníte zbytečné likvidace. Vyplatí se ale pro vás, nebo to budou zbytečně vyhozené peníze?

Kdy se nové čalounění vyplatí?

Je nezbytné, aby byl nábytek v dobrém stavu. Je nutné si uvědomit, že pro přečalounění je nutné celé křeslo rozebrat, odpárat staré potahy, odstranit popruhy a pera, nachystat molitan na míru a znovu dát celé křeslo do kupy. Je to tedy několik desítek hodin práce, které je třeba zaplatit. Levné to tedy zrovna nebude, ale takové křeslo samozřejmě bude trochu investice, která se vám při troše štěstí vrátí.

Kolik to bude stát?

To je velmi individuální. Konečnou cenu určí zejména látka a množství, které se jí použije. Ušetřit můžete například tak, že místo kůže zvolíte levnější koženky, ale pravdou je, že ty se zase rychleji opotřebovávají a mají tendenci praskat.

Další nezbytnou a nemalou položkou bude cena za práci čalouníka. Obvykle si účtují řádově stokoruny za hodinu práce. Jenže práce to bude opravdu hodně, takže se může stát, že za přečalounění zaplatíte klidně i několik tisíc korun. Pro někoho to může být přijatelná cena, pro někoho prostě příliš mnoho. Proto se na cenu zeptejte ještě dříve, než se čalouník pustí do práce, ať pak nejste nepříjemně překvapeni. Hodnota starého křesla ale přečalouněním může ještě vzrůst, a proto se skutečně může jednat o investici, která se vám časem vrátí.

Zdroj obrázku: 3523studio / Shutterstock.com