WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Zapomeňte na zlaté šperky, nakupte investiční zlato

Zřejmě víte, že zlato je vhodné pro dlouhodobější uložení peněz. Mnoho žen však za výhodnou investici považuje zlaté šperky, což je naprostý omyl. Chcete-li ochránit své peníze před inflací a ztrátou hodnoty, potřebujete nakoupit mince a slitky.

Slitky a mince se sice nedají nosit jako módní doplněk, přesto po nich příště sáhněte raději než po novém náhrdelníku.

Proč nejsou šperky vhodné pro investici?

Zlato stabilně zvyšuje hodnotu, a to samozřejmě platí i pro zlato, z něhož jsou vyrobeny šperky. U šperků ovšem neplatíte pouze za hodnotu zlata, přeplácíte zejména za zpracování – práce zlatníka něco stojí. Druhým problémem je DPH. Zatímco investiční zlato (slitky, mince) je od DPH osvobozeno, u šperků ho platíte.

Kde pořídit investiční zlato?

Ve zlatnictví ho pravděpodobně nemají, je třeba se vydat do specializované prodejny. Jednu najdete například v Obecním domě v Praze, a pokud to máte do hlavního města daleko, můžete využít její internetový obchod zlate-mince.cz. Slitky a mince si tam v klidu objednáte, dorazí vám poštou až domů. Nezapomeňte si na ně pořídit také trezor, ať se vám neválí jen tak v šuplíku.

Kolik peněz vložit do zlata?

Záleží jen na vás. Slitky a mince se dají pořídit již od pár tisíc korun, nic vám ale nebrání investovat do nich třeba statisíce. Podle odborníků je vhodné si ve zlatě držet za běžných okolností 15 % svých úspor. Proč toto číslo? Protože zlato slouží pro bezpečnou úschovu peněz, ne pro znásobení hodnoty – k tomu budete muset sáhnout po rizikovějších variantách, jako jsou například akcie.

V nestálých dobách, kdy se bojíte o hodnotu svých peněz, je však vhodné investovat do zlata více peněz. Právě nyní to můžete udělat. V době, kdy všichni investují do nemovitostí a zatěžují se hypotékami na dlouhé roky dopředu, vy nakoupíte zlato – bez hypotéky, bezpečně a s jistotou uchování hodnoty.

Zdroj foto: Zlate-mince.cz, Prazskamincovna.cz, Pixabay.com