WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Vybavování koupelny: co potřebujete a na co nezapomenout

Vybavte si koupelnu stylově a efektivně. Existují doplňky a druhy vybavení, které byste neměli při nákupu v prodejně s nábytkem opomenout. Inspirujte se naším stručným nákupním seznamem.

Skříňky pod umyvadlo

Skříňka pod umyvadlo má více možností využití. Kvůli vyšší vlhkosti těchto míst není úplně ideální k ukládání ručníků. Běžně se využívá k uložení chemikálií, zvláště těch, které chcete schovat před dětmi či zvířaty, protože by je mohly pro jejich barevnost nepozorovaně pozřít. Schovejte určitě prací tablety, leštidla na sklo a mycí prostředky na podlahu. Velice nebezpečné by mohly být čističe odpadu a toalety. Do skříňky pod umyvadlo můžete umístit i kbelíky a hadry na mytí podlahy, případně malý odpadkový koš.

Koupelnové skříňky a sestavy

Koupelnové skříňky by měly být vyšší a úzké, protože koupelna bývá obvykle místem, kde se bojuje s nedostatkem místa. Do těchto skříněk můžete uložit nejen čisté ručníky, ale také všechny hygienické přípravky: šampony, zásoby mýdla, nových kartáčků, ale také různou elektroniku: strojky, fén, kulmu apod.

Pokud chcete mít jistotu, že vám budou jednotlivé skříňky ladit dohromady, pořiďte si celou koupelnovou sestavu, která bude ladit barevně i stylově. Velký výběr skříněk i koupelnových sestav najdete v e-shopu Nabytek-interior.cz.

Zrcadlo

Zrcadel můžete použít několik. Obvyklé je zrcadlo se skříňkou (lékárničkou), do níž mužete schovat nejen léky, ale také kartáček na zuby, základní drobnou kosmetiku a další věci. Oblíbená jsou zrcadla s integrovaným osvětlením, které napomáhá přisvěcování při líčení a holení. K velkému zrcadlu můžete připojit i menší zrcátko na pohyblivém rameni, které je z jedné strany zvětšovací, takže vám může pomoci v případech, kdy potřebujete vidět detail obličeje.

Správné osvětlení

Koupelna potřebuje dobré osvětlení, ideálně s možností měnit teplotu barvy osvětlení. Pokud zvolíte bílé světlo, rychleji vás dostane do nového dne a nastartuje váš mozek. Teplé barvy zase potřebujeme před spaním, protože náš mozek připravují na odpočinek. Ideální je použít bílé světlo přímo u zrcadla, protože lépe vidíte kvalitu denního líčení tak, jak bude vypadat přes den, a také je větší pravděpodobnost, že jej budete potřebovat ráno. Jako hlavní osvětlení pro celou místnost použijte světlo s červeným nádechem, protože jej budete používat hlavně večer, kdy se připravujete ke spánku.

Zdroj foto: Nabytek-interior.cz, Pixabay.com