WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Jak pečovat o pleť v létě?

Léto je v plném proudu, a s ním také vydatné a všudypřítomné slunce i sluneční paprsky. Možná se chystáte k moři, na hory, nebo jen na procházku do přírody. Právě v těchto letních dnech o to více musíte myslet i na svoji pokožku. Víte ale, jak o ni správně pečovat?

Pitný režim

Základem je dodržovat pitný režim, a to nejenom v létě, ale i po celý rok. V horkých měsících bychom na něj měli dbát ještě více. Pokud ho zanedbáme, může nás potkat přehřátí organismu, bolest hlavy či únava. Z dlouhodobého hlediska budeme mít dehydrovanou pleť, suché vlasy a může se nám objevit akné. Ideálně bychom měli vypít denně 2–3 litry vody podle naší váhy, při vyšších teplotách i více.

Vnitřní výživa

Pokud chceme předcházet suché pleti, zlepšit kvalitu vlasů a omezit jejich vypadávání, doporučujeme produkt VENIRA, což jsou kapsle, které si vezmete dvakrát denně, nejlépe před jídlem. Hlavní předností výrobku je komplexnost jeho složení a s ní související nejširší spektrum účinků. 

VENIRA poskytuje pokožce ve vyvážené kombinaci nejrozmanitější živiny ve formě esenciálních aminokyselin, rostlinných extraktů, vitaminů, minerálů, kolagenu, MSM a hyaluronátu, které jsou nezbytné pro její správnou funkci, následnou kvalitu a dokonalý vzhled. Firma vyrábí také oleje a séra na pokožku. Produkt nás tak zaujal, že i my se chystáme na jeho otestování.

Více o produktu se dozvíte zde.

SPF faktor u denní kosmetiky

Určitě se podívejte, jaký SPF faktor obsahuje váš denní krém. Pokud žádný nemá, poohlédněte se po opalovacím krému, či přímo po krému na obličej s SPF ochranou. Budete mít jistotu, že se dobře vpije, nezanechá mastnotu a vaše pleť bude lépe chráněna.

Na tělo vyzkoušejte nový tuhý opalovací krém THE SUNBLOCK do sprchy od značky LUSH, který obsahuje SPF faktor 30. Vonět budete kakaovým máslem, kalamínovým práškem a růžovou absolue.

Péče o pokožku

Ideální jsou pleťové oleje, sehnat je můžete nejen v tekuté formě, ale také v tuhé. Zkusit můžete třeba nahatý pleťový olej od značky LUSH. Ten je navíc bez plastového obalu, takže nezatěžujete přírodu. V nabídce mají několik variant, my jsme v redakci vyzkoušeli AMAZON PRIMER, který kromě toho, že má uklidňující zelenou barvu, voní po tropické džungli.

Prášek z maranty třtinové udržuje pleť matnou a hebkou, a dělá tak z tohohle olejíčku skvělý primer pod váš make-up, zaručující, že ho ani žádný tropický liják jen tak nesmyje. Přejeďte nahatým olejem po pleti a lehce vetřete, nebo nejprve rozehřejte mezi prsty a vmasírujte jimi. Můžete ho použít každé ráno místo pleťového krému.

V nabídce seženete také tuhé pleťové sérum nebo pudr THE POWDERED SUNSHINE s ochranou proti slunci SPF 15. Skvělá vychytávka pro ty z nás, které se nerady mažeme krémem. I já jsem ho vyzkoušela, pokožka má po nanesení příjemnou texturu a krásně voní, čímž si hned získal místo v mé kabelce.

Všechny produkty LUSH naleznete v e-shopu www.lush.cz, nebo přímo na prodejnách v Praze: Obchodní centrum Palladium a Nový Smíchov.