WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Pro ochranu proti viróze je nejzásadnější antibakteriální gel

Chřipková sezóna je už pár týdnů v plném proudu a jako bonus k nám pomalu ale jistě míří nový strašák celosvětové populace, koronavirus COVID-19. Je na čase propadat panice, nakupovat zásoby na několik měsíců a stěhovat se do chaty v Krkonoších? Rozhodně ne, víc než kdy jindy je ovšem třeba dbát na základní hygienická opatření, která řada z nás zanedbává. Poradíme vám, co má a nemá smysl.

Cestování

Pokud vás čeká dovolená nebo služební cesta, pravděpodobně se rozmýšlíte, zda za těchto okolností jet, či nejet. CDC pro tyto případy na svých stránkách zveřejňuje třístupňové varování, můžete tak snadno sledovat, jaké riziko nákazy v dané zemi aktuálně hrozí. V současnosti platí třetí, nejzávažnější stupeň pouze pro Čínu a Jižní Koreu, dále se nedoporučuje cestovat do Íránu, Itálie, Japonska a Hongkongu.

Logická opatření

Nebezpečí přenosu viru kapénkovou infekcí hrozí tehdy, budete-li v kontaktu s nakaženou osobou na vzdálenost bližší než 2 metry po dobu delší než 15 minut. Pokud se tedy budete nacházet v nakažené oblasti, vyvarujte se kontaktu s nemocnými a pohybu v místech, kde se sdružuje velký počet lidí. Pořizování obyčejných chirurgických roušek, jste-li zdraví, velký smysl nemá, jelikož jejich ochranné účinky se pohybují někde okolo 6 %. Roušky jsou určeny nemocným, aby nešířili infekci nechráněným kašláním. Za účinné proti virům se pokládají pouze respirátory s ochranným filtrem ffp3.

Osobní hygiena

Možná se vám zdá tvrzení, že nejdůležitější ze všeho je mýt si ruce, poněkud nadnesené, je to ale skutečně pravda. Věděli jste, že průměrný člověk se za den až 3000× dotkne svého obličeje? Vzhledem k tomu, že viry mohou ulpívat na povrchu věcí až 9 dní, je při epidemii časté mytí rukou naprosto nezbytné. Není-li to možné, jsou tu pořád antibakteriální gely a spreje, které si můžete nosit všude s sebou. Použijte je především:

– na letišti,

– na nákupech,

– v prostředcích veřejné dopravy,

– před jídlem,

– při sportu.

Antibakteriální gel, nebo raději sprej?

Z hlediska účinnosti poslouží obě varianty stejně, varianta ochrany ve spreji však vede na celé čáře ve sféře komfortu a nadstandardních vlastností. Sprej se snadno nanáší a díky přesnému dávkování vám jedno balení vydrží až 4× déle, a navíc se nesetkáte s nepříjemným pocitem ulepenosti, který často zůstává po použití běžného gelu. Z dostupných výrobků lze rozhodně doporučit antibakteriální spreje HAAN, které vás namísto alkoholového zápachu překvapí výběrem z pěti příjemných vůní a kromě vašeho zdraví pečují i o vaši pokožku díky vysokém obsahu aloe vera. Vyrábí se v ergonomickém balení, takže se snadno vejdou do kabelky i cestovního zavazadla.

Antibakteriální spreje HAAN můžete zakoupit přímo na eshopu Aurio.cz.