image_11717

WOMENHOUSE.cz

Portál výhradně jen pro ženy…

Jedinečná šokující pop-artová výstava je v Praze!

Pražská galerie současného umění De Furria představila světu nevídanou výstavu Konspirační teorie od pop-artového umělce Josefa Rataje.

Tato unikátní výstava v rytmu pop-artové kultury rozporuje námi známou realitu, kde Josef Rataj – přezdívaný “český Warhol” schovává do svých obrazů skryté šifry. Indície k rozšifrování obrazů mají návštěvníci možnost objevit za pomocí QR kódu, který je přenese na tajné místo, kde najdou odpovědi či případné konspirační teorie nutící k zamyšlení se…

Instalovaná expozice plná šokujících teorií propojuje umění na plátně s digitální formou.

Výtvarník, malíř performer. Josefa Rataje do žádné škatulky nezařadíte. Maluje barevné, křiklavé obrazy, kde propojuje komerční umění s hlubším podtextem, proto na všech jeho dílech naleznete různá data, spojení… Obrazy hrají barevností a často z nich jakoby vyvěrají aury, nálady a skryté odkazy – na ty umělec rád používá termobarvy, takže se mohou objevit jenom při určité teplotě. Mnoho obrazů je malováno za pomocí Uv Barev – což jim dává velkou přidanou hodnotu – máte k dispozici více možností, jak obraz vidět – záleží jak je nainstalováno uv světlo. Někdy vystupuje pouze šifra a v jiném případě se obraz zcela přetvoří. Takové umění se jistě jen tak neokouká.

Tato výstava právě probíhá v prostorách krásné galerie De Furria, kde lze spatřit i samotného umělce Josefa Rataje, který zde momentálně tvoří a potrvá až do konce července.

Chystáte-li se na tuto ojedinělou výstavu – doporučujeme stáhnout si čtečku QR kódů do svých mobilních zařízení.

Když umění ožívá…

Výstavu najdete v samém centru Prahy a to na ulici Národní 39.

www.defurria.com/post/vernissage-the-conspiracy-theory-by-josef-rataj